R O Y A L P A R D A K H T
شبکه اجتماعی تیک تاک (TikTok) چیست؟, شبکه اجتماعی تیک تاک (TikTok) چیست؟

TikTok یک برنامه اشتراک گذاری ویدیو کوتاه است که به کاربران اجازه می دهد فیلم های ۱۵ ثانیه ای را در هر موضوعی ایجاد و به اشتراک بگذارند. در این مقاله بصورت مفصل شرح میدهیم که شبکه اجتماعی تیک تاک (TikTok) چیست؟

TikTok

تیک تاک یک برنامه جداگانه برای بازار چین معروف به Duyin دارد که بیش از 300 میلیون کاربر فعال بصورت ماهانه از آن استفاده میکنند. لوگوی تیک تاک ترکیبی از لوگوی Musical.ly و Duyin ست.

Musical.ly تا اوت سال 2018 یک برنامه پخش ویدیو با فرم کوتاه محبوب با بیش از 100 میلیون کاربر بود. این برنامه به کاربران اجازه می داد مجموعه ای از موسیقی و گفتگو را با هم ترکیب و فیلم های خنده دار و سرگرم کننده بسازند. در آگوست 2018 یک شرکت چینی بعد از خرید Musical.ly آن را با کاربران TikTok ادغام کرده و به طور کلی آن را به تیک تاک انتقال داد. کلیه محتوا و حساب های موجود در Musical.ly به طور خودکار به برنامه جدید TikTok  منتقل شدند.

تفاوت TikTok با Musical.ly

برنامه تیک تاک مبتنی بر همان مفهوم ویدیوی با فرم کوتاه اما دامنه گتسرده تر بود و برخلاف Musical.ly تنها روی موسیقی تمرکز نداشت. برنامه تیک تاک انتخاب گسترده ای از صداها و قطعات آهنگ را به همراه گزینه اضافه کردن جلوه های ویژه و فیلترها در اختیار کابران قرار می داد. همچنین گزینه ای برای اضافه کردن مستقیم فیلم های ایجاد شده بر روی تلفن همراه فرد را داشت.

سرانجام  TikTok ویژگی واکنش را نیز به آن اضافه کرد که به کاربران اجازه می داد واکنش های خود را در مورد فیلم ضبط کرده و به اشتراک بگذارند. تیک تاک همچنین یک ویژگی برای سلامتی کاربرانش اضافه کرده است که اگر کاربران بیش از دو ساعت در برنامه باشند، هشدار می دهد.

برنامه جدید به عنوان یک شبکه اجتماعی به اشتراک گذاری ویدیو تبلیغ می شود. کاربران TikTok می توانند فیلم های متنوعی از چالش ها، رقص ها، ترفندهای جادویی و فیلم های خنده دار ایجاد نمایند. در واقع می توان گفت تفاوت اصلی Musical.ly و TikTok در این است که تیک تاک دامنه گسترده تری برای ساخت ویدیو دارد.

شبکه اجتماعی تیک تاک (TikTok) چیست؟, شبکه اجتماعی تیک تاک (TikTok) چیست؟
TikTok یک برنامه اشتراک گذاری ویدیو کوتاه است که به کاربران اجازه می دهد فیلم های 15 ثانیه ای را در هر موضوعی ایجاد و به اشتراک بگذارند

TikTok چگونه به محبوبیت رسید؟

حال که دانستیم شبکه اجتماعی تیک تاک (TikTok) چیست؟ بیایید نگاهی نیز به روند محبوبیت آن بیاندازیم. از زمان راه اندازی آن، محبوبیت برنامه تیک تاک به طرز چشمگیری در حال رشد بود. در اکتبر سال 2018 این برنامه به پربازدیدترین برنامه عکس و فیلم در فروشگاه اپل در سطح جهان تبدیل شد. طبق گزارش ها این برنامه بیش از 500 میلیون کاربر فعال ماهانه جمع آوری کرده است که ایالت متحده آمریکا محبوب ترین کشور می باشد و بیش از 80 میلیون ویدیو از این کشور بارگزاری شده است.

برخی از دلایل اصلی افزایش محبوبیت برنامه TikTok عبارت است از:

این برنامه توسط بسیاری از افراد مشهور مانند جیمی فالون که به رونق محبوبیت برنامه کمک کرده است، مورد استفاده قرار می گیرد. این برنامه با بسیاری از افراد مشهور در مناطق مختلف مشارکت داشته است و آن ها این برنامه را تبلیغ کرده اند.

علاقه جیمی فالون به این برنامه به صورت طبیعی استارت خورد اما بعدا توسط این برنامه دعوت به همکاری از او شد. در نوامبر ۲۰۱۸ جیمی فالون بخش نمایش چالش های خود را در TikTok آغاز کرد. وی از بینندگان خواست فیلم های خود را در مورد تیک تاک ارسال کنند.

این چالش خیلی زود حالت همه گیری به خود گرفت و طی یک هفته بیش از هشت هزار فیلم و ۱۰ میلیون بیننده جذب کرد.

برنامه تیک تاک همچنین در سایر مناطق نیز با افراد مشهور مختلف همکاری کرد. هنگامی که در ژاپن تیک تاک راه اندازی شد، افراد مشهوری چون kinoshita Yukina و kyary pamyu pamyu همکاری خود را با آن آغاز کردند. در تایلند نیز تیک تاک با افراد مشهوری چون Kaykai Salaider و در هند با Aashika Bhatia همکاری کرد.

مشارکت های افراد مشهور یک استراتژی اساسی برای گسترش جغرافیای TikTok محسوب شد. این برنامه با استفاده از افراد مشهور و تولید محتواهای ویروسی به شهرت رسید.

این افراد نه تنها محتوای خود در TikTok را ارسال می کردند بلکه سایر کانال های این رسانه اجتماعی را نیز تبلیغ می کردند.

محتوای بومی سازی شده

یکی دیگر از عوامل اصلی محبوبیت TikTok این است که با وجود جهانی بودن این برنامه، تمرکز آن روی تولید محتواهای محلی می باشد. این برنامه اغلب با هشتگ های محلی و چالش های محلی و جغرافیایی محبوبیت می یابد.

همچنین تیک تاک توصیه های شخصی برای هر یک از کاربران خود ارسال می کند. این شرایط باعث می شود که کاربران تیک تاک همیشه جدیدترین فیلم ها را با این شبکه اجتماعی به اشتراک بگذارند. با استفاده از این شرایط می توان گفت TikTok توانسته است بومی سازی را در مقیاس جهانی پیش ببرد.

شبکه اجتماعی تیک تاک (TikTok) چیست؟, شبکه اجتماعی تیک تاک (TikTok) چیست؟
این برنامه توسط بسیاری از افراد مشهور مانند جیمی فالون که به رونق محبوبیت برنامه کمک کرده است، مورد استفاده قرار می گیرد

چگونه برندهای مختلف از TikTok استفاده می کنند؟

تیک تاک هیچ فضایی برای تبلیغات ندارد و حتی خود را در رقابت با سایر رسانه های اجتماعی درگیر نمی کند. با این حال به دلیل رشد سریع و محبوبیت روز افزون آن، بسیاری از مارک ها و برندهای مختلف در حال تلاش برای استفاده از TikTok به عنوان یک کانال بازاریابی هستند.

چندین برند از تکنیک های چالش ها و مسابقات تیک تاک برای بازاریابی میان کاربران استفاده نمودند و محتواهای مربوط با برند تولید کردند. برندها همچنین هشتگ هایی را به روشی کم و بیش شبیه به سایر شبکه های اجتماعی است، به شهرت رساندند که باعث تبلیغ آن ها می شود.

روش دیگری که برندها از TikTok استفاده می کنند، همکاری با افراد مشهور است که می توانند در تیک تاک محتوای تبلیغاتی مربوط به برندها را تولید کنند. این نوع همکاری های تاثیر گذار دقیقا در قالب ویدیوهای 15 ثانیه ای تیک تاک انجام می گیرد.

آینده TikTok

پرسش شبکه اجتماعی تیک تاک (TikTok) چیست؟ در حال حاظر احتمالا” سئوال خیلی از افراد نیست. تقریبا” اکثر افراد تیک تاک را می شناسند. محبوبیت فعلی اپلیکیشن تیک تاک شگفت آور است اما هنوز هم نتوانسته است آن را به پای اینستاگرام و یوتیوب و یا لینکدین برساند. بسیاری دیگر از برنامه های مختلف بودند که به سرعت به شهر رسیده و سپس از بازار رسانه های اجتماعی محو شدند. هنوز هم نمی توان اطمینان داشت که تیک تاک ماندگار خواهد بود یا نه.

TikTok برای حفظ محبوبیت فعلی خود، به دنبال یافتن راه های جدید برای تعامل بیشتر با کاربران خود است. آن ها همچنین برای تبدیل این برنامه به عنوان یک شبکه اجتماعی ماندگار، مجبورند این پلتفرم را جذاب تر از پیش نمایند.

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

رویال پرداخت ارائه دهنده خدمات آنلاین پرداخت های ارزی و نقد کردن درآمد ارزی فریلنسرها

شبکه های اجتماعی

تلفن: ۰۲۱۹۱۳۰۲۳۰۸

تمامی حقوق مادی و معنوی از ابتدا تا کنون متعلق به رویال پرداخت می باشد. توسعه داده شده توسط تیم توسعه رویال پرداخت