R O Y A L P A R D A K H T
بیت کوین چیست, بیت کوین چیست؟

راهنمای مطالعه:

 • بیت کوین چیست؟
 • شبکه بیت کوین
 • گره در شبکه بیت کوین به چه معناست؟
 • کنترل شبکه بیت کوین
 • سازنده بیت کوین
 • روش های دست یافتن به بیت کوین
 • شبکه بندی بیت کوین

با ما همراه باشید تا به سوال بیت کوین چیست پاسخ دهیم.

بیت کوین چیست

بیت کوین چیست, بیت کوین چیست؟

بیت کوین درسال ۲۰۰۹ به دست شخص یا اشخاصی ناشناس با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو اختراع شد. بیت کوین یک رمز ارز (اولین و یکی از انواع ارز های مجازی) و نظام پرداخت جهانی با عملکردی مانند پول حکمی یا بی پشتوانه (پولی که ارزش اش به دستور دولت یا قانون باشد و این نوع پول با پول کالایی متفاوت است) است.

ولی هنوز در هیچ کشوری به عنوان پول آن کشور به رسمیت شناخته نشده است همچنین بیت کوین اولین پول دیجیتال غیر متمرکز است.

شبکه بیت کوین

این شبکه بدون داشتن بانک مرکزی و مسئول است و یک شبکه همکار به همکار (به شبکه ای گفته می شود که یک سیستم می تواند از اطلاعات سیستم دیگر استفاده کند یا اطلاعات بفرستد)است، در این شبکه تراکنش ها بین مشتریان بدون دخالت شخص یا سیستم خاصی انجام می شود مستقیما بین مشتریان است.

گره در شبکه بیت کوین به چه معناست؟

بیت کوین چیست, بیت کوین چیست؟

گره (یک سیستم الکترونیکی فعال است که به یک شبکه وصل و اطلاعات را برای آن می فرستد یا از آن اطلاعات دریافت می کند) که با استفاده ازفناوری که اطلاعات را به صورت امن انتقال یا ذخیره می کند تراکنش های انجام شده را بازبینی می کند و در یک مجموعه از داده های دیجیتال ذخیره می کند این عمل جهت ثبت و ذخیره داده ها انجام می شود و به آن زنجیره بلوکی گفته می شود.

طی سال های گذشته ارزش بیت کوین در بازار های جهانی بسیار بالا رفته و شرکت و اشخاص مهمی همچون تاجران بزرگ  بی شماری پذیرای آن هستند و همچنان ارزش آن رو به افزایش است.

کنترل شبکه بیت کوین

شبکه بیت کوین به دست کاربران و مشتریانش کنترل می شود و کسی مالک آن نیست، به دلیل اینکه بیت کوین به عنوان پول در هیچ یک از کشورها به رسمیت شناخته نشده پس فاقد اعتبار حقوقی است.

سازنده بیت کوین

بیت کوین چیست, بیت کوین چیست؟

سازنده بیت کوین شخصی ناشناخته است که گفته می شود نامش ساتوشی ناکاموتو است، اشخاص بسیاری تا به اکنون به عنوان ساتوشی ناکاموتو مطرح شده اند. یکی از افراد مشکوک اولین کسی بود که در بیت کوین تراکنش انجام داد نام این شخص هال فینی است که البته این اخبار را تکذیب و گفته است که او از طریق ایمیل با ساتوشی ناکاموتو در ارتباط بوده اند و این تراکنش برای آزمودن بیت کوین بوده است.

 • در سال ۲۰۱۵ طی تحقیقاتی گفته شد که ممکن است کریگ رایت مخترع بیت کوین باشد.
 • در سال ۲۰۱۶ کریگ رایت مهندس کامپیوتر استرالیایی مدعی شد سازنده بیت کوین است، بعضی از اعضای مهم بیت کوین نیز ادعاهای وی را تایید کردند.

کریگ رایت گفته است برای حفظ حریم اطرافیانش هویت خود را فاش کرده است.

سه روز پس از این ادعا کریگ رایت خود را  از دید عموم پنهان کرد و پس از پاک کردن تمامی پست های خود در یک پست در بلاگ خود اضحار ناتوانی از اثبات ساتوشی ناکاموتو بودن خود  کرد  و از اعضای انجمن بیت کوین معذرت خواهی کرد و گفت امیدوار است که به اعتبارشان به خاطر او لطمه ای وارد نشود او تا کنون ناپدید شده است.

روش های دست یافتن به بیت کوین

 • بیت کوین از طریق فعالیت استخراج ارز دیجیتال یا ماینینگ به دست می آید در این فرایند تراکنش ارز دیجیتال تایید می شود و به بلاک چین اضافه می شود به این نحو بیت کوین و همه ارزهای دیجیتال دیگر تولید می شود. همچنین لازمه این کار داشتن سیستم ها و سخت افزارهای بسیار قدرتمند است.
 • از روش های دیگر بدست آوردن بیت کویین خریداری آن از صرافی ها است همچنین برخی از بخت آزمایی ها به کاربران بیت کوین  می دهند می توانید در برابر کالا و خدمات بیت کوین دریافت کنید.

شبکه بندی بیت کوین

بیت کوین چیست, بیت کوین چیست؟

کابران در شبکه بیت کوین هر کدام یک گره به حساب می آیند. در این شبکه همه گره ها به هم وصل هستند و با هم در ارتباط هستند برای مثال گره  کاربری که می خواهد مبلغی را انتقال بدهد درخواستی آماده و با کلید شخصی خود آن را امضا می کند.

در قدم بعدی این درخواست را به گره هایی که متصل به آن هستند میفرستد و سپس این گره ها نیز این درخواست را به گره های متصل به خود می فرستند و به همین گونه به کل شبکه فرستاده می شود. طی سالیان گذشته کاربران بیت کوین افزایش چشم گیری داشته اند و از هزار به بیش از میلیون ها کاربر رسیده است.

از سال ۲۰۱۵ بسیاری از بازرگانان پذیرای بیت کوین شدند همچنین دانشگاه نیکوزیا اولین دانشگاهی است که اعلام کرد بیت کوین می پذیرد، کارمزد بیت کوین بین صفر تا ۲ درصد است.

مطالب مرتبط:

 

خلاصه
بیت کوین چیست, بیت کوین چیست؟
نام مقاله
بیت کوین چیست
توضیحات
بیت کوین درسال ۲۰۰۹ به دست اشخاصی ناشناس با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو اختراع شد. بیت کوین یک رمز ارز است

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

رویال پرداخت ارائه دهنده خدمات آنلاین پرداخت های ارزی و نقد کردن درآمد ارزی فریلنسرها

شبکه های اجتماعی

تلفن: ۰۲۱۹۱۳۰۲۳۰۸

تمامی حقوق مادی و معنوی از ابتدا تا کنون متعلق به رویال پرداخت می باشد. توسعه داده شده توسط تیم توسعه رویال پرداخت