R O Y A L P A R D A K H T
ارز رمزپایه, ارزهای رمزپایه

راهنمای مطالعه

  • تاریخچه ارز های رمزپایه
  • سیستم سنتی بانکی
  • انواع ارزهای رمزپایه یا ارز رمزنگاری شده
  • اطلاعات کامل بیت کوین
  • جابجایی ارز رمزپایه بیت کوین
  • جابجایی ارز رمزپایه بیت کوین

 

تاریخچه ارزهای رمزپایه و نوع فعالیتی که در دنیای دیجیتال انجام می دهند چیست؟

ارز رمزپایه, ارزهای رمزپایه

از زمانی که ارزهای رمزپایه به دنیای دیجیتال معرفی شده است مدت زمان زیادی می گذرد.اما خیلی از افراد هنوز هم شناخت درستی از این ارزها ندارند و دقیقا نمیدانند فرایند آنها به چه صورت است. با ما در این مقاله همراه باشید  تا اطلاعات جامعی در رابطه با ارزهای رمزپایه در اختیار شما قرار دهیم.

زمانی که قصد وارد شدن به دنیای دیجیتال ارزها را دارید می بایست اطلاعات جامعی در رابطه با این ارزها داشته باشید و مفهوم ارزهای رمزپایه را درک کنید .چرا که از مهمترین اصول اولیه وارد شدن به دنیای ارزهای دیجیتال این است که شما با ارزهای رمزپایه آشنا باشید تا بتواند بهترین فرآیند را در این دنیای مجازی داشته باشید.

سیستم سنتی بانکی

ارز رمزپایه, ارزهای رمزپایه

در سیستم‌های بانکی سنتی برای این که پول جابجا شود نیاز است که پول واقعی تبدیل به ارز کشور مورد نظر شود و به حساب بانکی شخص انتقال داده شود که این امر می‌تواند هزینه، وقت و هزینه نیروی انسانی زیادی را بگیرد.

اما در سیستم ارزهای رمزپایه می توانید با کمک آلبوم دیجیتال و بدون نیاز به واسطه پول خود را جابجا کنید و جالب ترین نکته در این زمینه این است که هویت کاربران مخفی میماند. همین امر باعث شده که محبوبیت این سیستم بانکی بسیار بالا برود.

بیت کوین

ارز رمزپایه, ارزهای رمزپایه

به جرات می توان گفت اولین ارز دیجیتال یعنی بیت کوین  از بهترین و محبوب ترین ارزهای دیجیتال است که در چند سال اخیر توانسته از محبوبیت بالایی برخوردار شود و در تراکنش های بانکی مورد استفاده قرار می گیرد و کاربران زیادی برای جابجا کردن پول خود از این واحد پولی استفاده می کنند.

البته باید بگویم انواع دیگری از واحدهای پولی در ارزهای رمزپایه نیز وجود دارند که می‌تواند فرآیند جابجا کردن پول را انجام دهند که محبوب ترین و بهترین ارز دیجیتال که می تواند این فرایند را انجام دهد بیت‌ کوین می باشد.

واحد های کوچک تر این ارز ساتوشی است به عنوان مثال واحد پولی ایران تومان می باشد و واحد کوچک تر آن ریال است.در رابطه با تاریخچه این ارز دیجیتال نیز باید بگویم که شخصی به عنوان Satoshi Nakamoto ارزهای دیجیتال را ارائه کرد و دنیا را متحول کرد.

البته نام واقعی او Satoshi Nakamoto نیست و کسی نمی داند که Satoshi Nakamoto یک شخص است یا یک شرکت ولی هر آنچه هست باید بگوییم که توانست دنیا را متحول کند و انقلاب بزرگی در فرایند جابجایی پول انجام دهد و کاری کند که دنیا او را ستایش کند.

اطلاعات کامل بیت کوین

نکته ای در رابطه با این ارز رمزپایه وجود دارد این است که یک ارز رمزپایه، مجازی است. می توان آن را از سایت های خارجی تهیه کرد و اقدام به خریداری این ارز رمزپایه کرد.

نکته ی دیگر این است که این ارز به صورت فیزیکی قابل لمس نمی‌باشد و کاملاً دیجیتال می باشد و باید بگوییم که به صورت دیجیتال نیز خرج می شود و کسانی که در فرایند سهامداری ارز رمزپایه بیت کوین فعالیت می کنند نیز می بایست این ارزها را به صورت دیجیتال خرید و فروش کنند که البته یک انقلاب بزرگ در این زمینه نیز محسوب می شود.

تمامی ارزهای همه کشورها به صورت متمرکز فعالیت می‌کنند و برای اینکه جا به‌ جایی پول انجام شود می بایست یک مرکز به عنوان مرکز بانکی برای جابجایی پول  فرآیند مورد نظر را انجام دهد که نیازمند حضور شخص در سیستم متمرکز بانکی است و فرایند خسته کننده ای دارد.

ولی هر کسی می تواند به صورت کاملا غیر متمرکز اقدام به جابجایی ارز دیجیتال بیت کوین خود کند که همین امر یکی از بهترین دلایل محبوبیت این ارز دیجیتال شده است.

نکته دیگری که باعث محبوبیت ارز رمزپایه شده است این است که کاربران نیاز به احراز هویت برای انتقال پول ندارند و هر کسی می تواند بدون اینکه اطلاعات خود  را سیستم مالی متمرکز ارائه دهد بیت کوین  خود را انتقال دهد و پاسخگویی سیستم متمرکز نخواهند بود.

جابجایی ارز رمزپایه بیت کوین

ارز رمزپایه, ارزهای رمزپایه

سیستمی که فرایند تراکنش ها را در خود ثبت می کند به عنوان بلاکچین معرفی می شود که فرآیند جابجایی پول دیجیتال بیت کوین را انجام می دهد .

بدلیل اینکه اطلاعات در سیستم بلاک چین ثبت می‌شود و کاملاً هم امنیت بالایی دارد تنها کسی می تواند اطلاعات حساب را بازخوانی کند که کلید خصوصی آن حساب را داشته باشد و بتواند فرایند رمزگشایی را انجام دهد.

در انتها باید بگویم زمانی که قصد خرید و فروش بیت کوین را داشتید می بایست از کامپیوتر شخصی خود و نرم افزارهایی که در این زمینه طراحی شده است استفاده کنید.

 چرا که هیچ سیستم مالی و موسسه ای که به صورت فیزیکی فرآیند تراکنش های شما را مدیریت کند وجود ندارد و تنها کسی که اقدام به خرید و فروش و انتقال پول می کند تنها خود شما هستید.

پس می بایست اطلاعات شخصی خود را به صورت محرمانه نگه داری کنید و البته اطلاعات جامعی نیز باید در این زمینه داشته باشد تا از کلاهبرداری های اینترنتی در امان بمانید و می‌توانید با ادامه مقالات ما اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید.

مطالب مرتبط:

خلاصه
ارز رمزپایه, ارزهای رمزپایه
نام مقاله
ارز رمزپایه
توضیحات
از زمانی که ارزهای رمزپایه به دنیای دیجیتال معرفی شده است مدت زمان زیادی میگذرد.اما خیلی از افراد هنوز هم شناخت درستی از این ارزها ندارند و دقیقا نمیدانند فرایند آنها به چه صورت است. با ما در این مقاله همراه باشید  تا اطلاعات جامعی در رابطه با ارزهای رمزپایه در اختیار شما قرار دهیم.

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

رویال پرداخت ارائه دهنده خدمات آنلاین پرداخت های ارزی و نقد کردن درآمد ارزی فریلنسرها

شبکه های اجتماعی

تلفن: ۰۲۱۹۱۳۰۲۳۰۸

تمامی حقوق مادی و معنوی از ابتدا تا کنون متعلق به رویال پرداخت می باشد. توسعه داده شده توسط تیم توسعه رویال پرداخت